Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
       
  İNTERNET ABONE GİRİŞİ
        
  Abone Ol  |   Şifre Hatırlat
  
 
     

ŞIRNAK İŞKUR SAHADA

Şırnak’ta il düzeyinde istihdamın korunması, geliştirilmesi ile işsizliğin önlenmesi faaliyetlerinde rol alan işgücü piyasasının analizlerinin etkin bir şekilde yapılabilmesi, İŞKURA erişemeyen birçok işverenle yüz yüze görüşerek işgücü taleplerini derlemek ve etkin bir sonuca ulaşma amacıyla Şırnak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Sadık Bora, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İstihdam uzmanları Doğanay Nafiz İlhan Berat Mustafa Özen ve İş ve Meslek Danışmanlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda 2019 yılı Şırnak İşgücü Piyasası Analiziyle ilgili ilde yapılacak saha araştırmasının startı verildi.

12 Nisan 2019  
 
sirnak-iskur-sahada
 

 

Şırnak’ta il düzeyinde istihdamın korunması,  geliştirilmesi ile işsizliğin önlenmesi faaliyetlerinde rol alan işgücü piyasasının analizlerinin etkin bir şekilde yapılabilmesi, İŞKURA erişemeyen birçok işverenle yüz yüze görüşerek işgücü taleplerini derlemek ve etkin bir sonuca ulaşma amacıyla Şırnak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Sadık Bora, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İstihdam uzmanları Doğanay Nafiz İlhan Berat Mustafa Özen ve İş ve Meslek Danışmanlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda 2019 yılı Şırnak İşgücü Piyasası Analiziyle ilgili ilde yapılacak saha araştırmasının startı verildi.

Toplantıda konuşan İŞKUR İl Müdürü Mehmet Sadık Bora:2019 yılı Nisan- Mayıs aylarında Şırnak ilinde 20 ve daha fazla kişi istihdam eden 305 iş yerine ulaşılacaktır. Gerçekleştirilecek bu çalışma sonucunda Türkiye Geneli ve il düzeyinde çalışan sayısı, açık iş, temininde güçlük çekilen meslekler ile geçmiş ve gelecek dönem istihdam eğilimlerine dair bilgiler derlenerek, işverenin eleman ihtiyacı anında karşılanmaya çalışılacaktır. İŞKUR İl Müdürlüğümüzün İşgücü Uyum Faaliyetlerine ışık tutacak işgücü piyasasının beklentilerine cevap vererek, çalışma hayatı için alınacak tüm kararları etkileyebilecek çok önemli bilgileri ortaya çıkaracaktır. Günümüzde işgücü piyasası analizlerini önemli hale getiren faktörleri ise: bölgesel, hatta il il farklılıkların belirlenmesi, yerel mekanizmalara işlerlik kazandırılması, kısa, orta ve uzun vadeye yönelik projeksiyonların oluşturulması ve uygulanan politikaların etkisinin incelenmesi biçiminde sıralanabilir. Bu analizler aynı zamanda bölgesel kalkınmanın da bir parçasını oluşturacaktır. Bu bağlamda yapılacak işgücü piyasası analizleri; işgücü piyasasına yönelik verilerin dışında, bölgenin sosyoekonomik görünümünü ve bunların işgücü piyasası ile nasıl ilişkilendirileceği hakkında tahminler yapabilmeyi mümkün kılacaktır.

Bu çerçevede, hazırlanacak bu rapor 2019 yılı “Şırnak İşgücü Piyasası Araştırması” hem işgücü arzına ilişkin eğilimler hakkında bazı değerlendirmeleri hem de İşgücü Piyasası ve İstatistik Dairesi Başkanlığımız sorumluluğunda ve Kurum personelimiz vasıtasıyla gerçekleştirilecek talep araştırmasının sonuçlarına dair bilgileri de kapsayacaktır. Bu vesileyle Şırnak İli İşgücü Piyasası Araştırmasının; ülkemize, ilimize ve ilgili tüm taraflara yararlı olmasını diliyor, bu çalışmaya fiilen katılım sağlayacak başta İş ve Meslek Danışmanları olmak üzere tüm İl Müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür eder, başarılar diliyorum.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © nuhhaber.net
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları nuhhaber Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi nuhhaber Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  RESMİ İLANLAR  |   GÜNDEM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJİ  |   MAGAZİN  |