Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
       
  NTERNET ABONE GR
        
  Abone Ol  |   ifre Hatrlat
  
 
     

IRNAKTA 18 MART EHTLER ANILDI

rnak Merkezde, anakkale Deniz Zaferi'nin 104'nc yldnm dzenlenen trenle kutland. rnak Valilii Bahesindeki Atatrk Antna elenk sunulmasyla balayan tren, Kltr merkezinde dzenlenen program ile devam etti. Kltr Merkezindeki programa rnak Valisi Mehmet Akta, Belediye Bakan Turan Bedirhanolu, 23nc Jandarma Snr Tmen Komutan Tugeneral Halil Soysal, Cumhuriyet Basavcs Mehmet Ylmaz, kurum mdrleri ve vatandalar katld.

19 Mart 2019  
 
sirnakta-18-mart-sehitleri-anildi
 

 

rnak Merkezde, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yldönümü düzenlenen törenle kutland. rnak Valilii Bahçesindeki Atatürk Ant’na çelenk sunulmasyla balayan tören, Kültür merkezinde düzenlenen program ile devam etti. Kültür Merkezi’ndeki programa rnak Valisi Mehmet Akta, Belediye Bakan Turan Bedirhanolu, 23’üncü Jandarma Snr Tümen Komutan Tugeneral Halil Soysal, Cumhuriyet Basavcs Mehmet Ylmaz, kurum müdürleri ve vatandalar katld.

                          Programda günün anlam ve önemini belirten konumalarn yaplmasndan sonra örenciler tarafndan düzenlenen oratoryo ile devam etti. Siir, kompozisyon ve resim yarmalarnda dereceye giren örencilere ödüller verildi.

Kültür merkezi’ndeki kutlama programnn ardndan 23’üncü Jandarma Snr Tümen Komutanl’ndaki ehitlik ziyaret edilerek, ehitlere dualar edildi.

Ardndan bir otelde ehit ve Gazi yaknlar onuruna yemek verildi. yemekte konuan rnak Valisi Mehmet Akta; “bizim millet olarak en önemli vasfmz hiçbir ekilde zulme ve esarete müsaade etmemizdir. artlar ne olursa olsun. Ne kadar ar olursa olsun tarihin her döneminde imanmzdan aldmz güç ile bu topraklar vatan edindiimiz 1071 ylndan günümüze kadar özgürlüümüze, bamszlmza, bayramza, dinimize, namusumuza bir el uzatld zaman. Bir saldr olduu zaman bizler bir millet olarak yals genci, kadn erkei ile bir olmuuz beraber olmuuz ve bu kutsal deerlerimize ne pahasna olursa olsun sahip çkmz. Ve tarih boyunca bir çok destana da imza atmz. te Çanakkale Zaferi’de bu destanlardan bir tanesidir. O günün artlarnda dünyann süper güçleri bütün emperyalist güçler, bütün sömürgelerini de bir araya getirerek bize saldrmlardr. Bizi yok etmeye niyetlenmilerdir. Ama o zaman yine millet olarak 15 yandan 70 yana kadar herkes Çanakkale’de cephede siperde yerini ald ve o hainlere, o alçaklar, o namertlere dünyann unutmayaca bir dersi verdi” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk önderliinde kurtulu savann kazanldn belirten Vali Akta; “tabi bizi dardan saldrlarla bizi datamayacaklarn, diz çöktüremeyeceklerini gören hainler, dümanlarmz. Bu sefer içimizdeki maalesef içimizdeki bir ksm haini, bir ksm zalim ruhlu ve hainlere, emperyalistlere uaklk etmekten zevk alan bir ksm insanlar devirerek, dönütürerek bizi içerden vurmaya, bizi içerden ykmaya tevessül ettiler. te bu saldrda bulunan siz deerli hemerimizin yaknlarn da bu mücadele de kaybettik. Bölücü terör örgütü PKK bana göre Çanakkale’de bizim vatanmza bayramza, namusumuza el atanlarla ayn zihniyettedir. Çünkü hepimiz çok iyi biliyoruz ki bunlarda din yoktur. Bunlarda namus yoktur. Bunlarda vatan anlay yoktur. Bunlar katil ruhludur. Bunu her frsatta gösterdiler. Ayn amaca hizmet etmek için bize saldrdlar. Bize silah yönelttiler. Ama bata bu topraklarn evlatlar olmak üzere yine millet olarak buna göüs gerdik. Bununda bedelini ödedik. Ama Allah’a ükür bir kar topramz vermedik. Vermeyeceiz” dedi.

PKK ile amacna ulamayanlarn 15 Temmuz darbe giriiminde bulunduklarn ifade eden Vali Akta öyle konutu; “yine bundan da netice alamayanlar 15 temmuzda bu memleketin ekmeini yemi, silahn kullanan, üniformasn kullanan hainler yine bu millete saldrdlar. Aa babalarndan aldklar talimatlar dorultusunda. Ama 15 temmuz gecesinde yine kadn demedik erkek demedik bir araya geldik. 15-16 saatte o hain darbe giriimini bertaraf ettik. Allah’n izni ile tarihin her döneminde bundan sonra da bu tür hain giriimler olduunda hep beraber ayn mücadeleyi vermekten geri durmayacaz. Bir öleceiz ama bin dirileceiz. Vatanmza, bayramza, namusumuza, erefimize el uzatmayacaz, uzattrmayacaz. Bu mücadele topyekün verilen bir mücadeledir. Hepimizin bu mücadeleye destek vermesi lazm. Her artta destek vermesi lazm. Her ortamda destek vermesi lazm. Yani gönül istiyorki o artlar olumasn. O saldrlar olumasn. O cesareti bulamasnlar. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olalm. Omuz omuza olalm. Ve o hainleri heveslendirmeyelim. Onlarn heveslerini kursaklarnda brakalm. O yüzden tabiî ki ülkemiz dara dütüünde Çanakkale’de olduu gibi kurtulu savanda olduu gibi, 15 temmuzda olduu gibi, bölücü örgütle mücadelede olduu gibi, Gabar’da Cudi’de, besta’da verdiimiz mücadeleyi vereceiz. Ama gönül istiyorki o durumlara gelmeyelim. Onun için birlik ve beraberlik içerisinde olalm. Allah’a ükür bu mücadele de çok büyük mesafeler aldk. Bitti bitiyor. Bunu biliyoruz. Ama gelin görün ki bu zihniyet bu bölücü terör örgütü zihniyeti halen çarmzda, pazarmzda dolayor. Halen daha soframza kadar girebiliyor. Onun için gelin el ele verelim, yürek yüree verelim u belay bu memleketten kazyalm. Bütün zihniyeti ile bütün unsurlar ile kazyalm.” dedi.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright nuhhaber.net
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar nuhhaber Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi nuhhaber Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  RESM LANLAR  |   GNDEM  |   DUYURULAR  |   NAN DNYAMIZ  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   TEKNOLOJ  |   MAGAZN  |